W zakładce INNE umieściliśmy 

 Pamiętacie wszystkie miejsca, gdzie zatrzymywało się wesołe miasteczko?

Ta  fotografia  jest z roku 1967 - wesołe miasteczko zainstalowało się na polanie w pobliżu LOK-u. Na zdjęciu: Marek Beyrowski

Czy ktoś ma ładne, lepsze niż to zdjęcie księdza Jana Grabowskiego ?

Tak wygladało centrum naszego miasta w 194547 roku. Plac Pokoju na początku nazywał się Placem 22 Lipca.Zapraszam do obejrzenia całej niezwykłej kolekcji -  16 zdjęć znajdziecie w dziale :  Architektura.

 

Od biblioteki w Maszewie otrzymaliśmy kolejną partię zdjęć pochodzących z Fotokroniki Gminy Cewice. Są to zdjęcia uczniów, nauczycieli i szkoły w Karwicy, które udostępniła Pani Ewa Bujak.

Dbał o nasz sprzęt komputerowy, pilnował,żeby na pulpitach i w laptopach  był ład i porządek. Ratowal zawieszone komputery i cierpliwie tłumaczył seniorom, jak zakładać foldery. Opracowywał teksty, skanował, katalogował - mrówcza praca Naszego Informatyka. Życzliwy, solidny, odpowiedzialny. Porządny Człowiek. Żegnaj Andrzeju.....

 

Wszystkich nas na dobrych parę tygodni wyłączył z życia Covid.

Część już jest w dobrej kondycji, część pomału wraca do zdrowia.

Wrócimy do aktywności tak szybko, jak się da.

 Dotąd mieliśmy słynną knajpę "Muszelka " z oddali albo przysłoniętą gałęziami drzew. A tu - proszę, w całej okazałosci. I  jeszcze fragment mostku na Okalicy.

Uwaga mieszkańcy Cewic i Maszewa. Nowe zimowe zdjęcia dodaliśmy do "Szkoły w Cewicach" i do "Szkoły w Maszewie". Fotografie pochodzą z kronik szkolnych.

Stowarzyszenie na 102 informuje, że finalizuje wydanie II tomu książki o niezwykłych mieszkańcach powiatu lęborskiego. Więcej informacji  znajdziecie Państwo na:

       http://www.nastodwa.eu/